SBÜ Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Psikoterapi Merkezi
Ümraniye DAN-TE (Bağımlılık Danışma ve Tedavi Merkezi):

 

- Ümraniye DAN-TE Bağımlılık Danışma ve Tedavi Merkezi, SBÜ Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları E.A.H bünyesinde Ümraniye Dudullu HASAM binası içinde Mayıs 2016 da hizmet vermeye başlamıştır.

- DAN-TE bağımlılık yapıcı maddeler konusunda danışmanlık hizmeti verir, başvuran kişiler için risk ve ihtiyaçlara uygun bilinçlendirme, takip ve tedavi planını oluşturur ve uygular, ilgili kurumlarla koordinasyonu sağlar.

- Kişisel olarak başvuran, madde kullanan veya danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler hizmetten yararlanır. Ayrıca birinci basamak, yataklı tedavi kurumları, danışma hattı ve diğer merkezlerden yönlendirilen kişiler de hizmetten yararlanır. Merkez acil müdahale birimi değildir, gerek görülen vakalar uygun şekilde acil servislere yönlendirilir.

- Randevular merkezden kişisel başvuru yoluyla ya da telefonla alınabilir.

- Hastalar için farmakolojik tedavi, psikoeğitim, bireysel görüşme, psikososyal destek ve grup çalışmaları uygulanmaktadır. Ayrıca aileler için de psikoeğitim grupları ile çalışılmaktadır.

- Erenköy AMATEM ve diğer birimleri ile işbirliği içinde çalışan merkezde bir psikiyatri uzmanı, bir psikolog, bir hemşire ve bir sosyal hizmet uzmanı görev yapmaktadır.

 

Ümraniye DAN-TE kapsamında sunulan hizmetler

- Bireysel Görüşme

- Aile Danışmanlığı

- Psikiyatrik Danışmanlık

- Psikoeğitim Grupları

- Sanat Terapisi

- Sosyal Hizmet İncelemeleriSkip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin