SBÜ Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

AMATEM Kliniği
AMATEM KLİNİĞİ

- Klinik 2 katlı olup bir kat alkol detoksifikasyon ve bilinçlendirme servisi, bir kat ise madde detoksifikasyon ve bilinçlendirme servisi olarak işlev görmektedir. Alt kat ve üst katta toplam 33 yatak (üst kat 18, alt kat 15 olmak üzere) mevcut olup ayrıca klinik içerisinde alt katta 3 yataklı bir yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.

- Yoğun bakım ünitesine ağır yoksunluk belirtileri gösteren hastalar ve tıbbi olarak acil müdahale edilmesi gereken deliryum tremens ve alkol yoksunluğuna bağlı epileptik nöbet geçirme durumunu yaşantılayan hastalar yatırılmaktadır.

- AMATEM Kliniği alkol ve madde kullanım bozukluklarının tedavisiyle ilgilenen, yoğun bakım, arındırma, sosyal destek ve rehabilitasyon çalışmaları, bilinçlendirme, dışarıya hazırlık ve eğitsel faaliyetler ile sigara alkol ve madde bağımlılığı tedavi programı çerçevesinde çeşitli psikoeğitsel ve terapötik uygulamaların ve ilaç tedavilerinin yapıldığı bir kliniktir.

- AMATEM kliniği bünyesindeki “Erenköy BAHAR (Bağımlı Hastalar için Ayakta Rehabilitasyon) Evi”nde, şimdilik Çarşamba günleri rehabilitasyon hizmetleri verilmekte önümüzdeki günlerde tüm hafta boyunca bağımlı hastalarımızın hizmetine sunulacaktır. Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin