SBÜ Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Biyokimya
Mikrobiyoloji ve Biyokimya Laboratuvarı

Hastanemizde Biyokimya Laboratuvarı ve Mikrobiyoloji Laboratuvarı bulunmaktadır. Laboratuvarlarda tüm çalışmalar Mikrobiyoloji ve Biyokimya Uzmanları denetiminde  deneyimli laborantlar tarafından, gelişmiş cihazlarda yapılmaktadır.

Laboratuvarlarda çeşitli vücut örneklerinden (kan, idrar, gaita) analizler yapılarak tanı koyma ve uygulanan tedavinin etkinliğinin ve yan etkilerinin takibinde klinisyenlere fikir vermektedir. 

Kan alma işlemi eğitimli ve deneyimli hemşireler tarafından sağlıklı ve hijyenik olarak tek kullanımlık vakumlu tüp sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

Mikrobiyoloji laboratuarında kan sayımı, sedimantasyon, ASO, CRP, RF, kanama-pıhtılaşma zamanı, kan grubu, gebelik testi, Hepatit ve HIV testleri, Sifiliz testi ve parazitoloji testleri yapılmaktadır.Ayrıca evlilik öncesi testler de yapılmaktadır.

Biyokimya laboratuvarında rutin biyokimya testleri, hormon testleri, ilaç ve uyuşturucu testleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri, lipid profili, idrar tetkikleri ve gaita tetkikleri yapılmaktadır. 

 
 


Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin