SBÜ Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Psikiyatri
Acil Psikiyatri Polikliniği: Hastanemizde 24 saat acil psikiyatri hizmeti verilmektedir. Uzman, asistan, hemşire ve sağlık personelinden oluşan ekip, her türlü psikiyatrik soruna anında müdahale ederek tedavi olanağı sunmaktadır. 

Erişkin Psikiyatri Polikliniği: 16 yaş üzerindeki hastaların her türlü psikiyatrik sorununa ilaç tedavisi ve/veya psikoterapi yaklaşımları kullanılarak çözüm sağlanmaya çalışılmaktadır. Hafta içi günlerde 08:00- 17:00 ve mesai sonrası17:00-19:00 saatleri arasında  poliklinik hizmeti verilmektedir.
 
AMATEM Polikliniği:  16 yaş üzeri alkol ve madde kullanım bozukluğu olanların ilk başvurdukları ayakta teşhis, tıbbi ve psiko-sosyal tedavi ile tıbbi rehabilitasyon hizmetlerinin verildiği ve yatış planlarının yapıldığı birim olup hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

ÇEMATEM Polikliniği: 16 yaş altı çocuk ve ergenlerde alkol ve madde kullanım bozukluğu olanların başvurdukları ayakta teşhis, tıbbi ve psiko-sosyal tedavi ile tıbbi rehabilitasyon hizmetlerinin verildiği birim olup hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Denetimli Serbestlik Hizmetleri: Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanım sorunları nedeniyle Denetimli Serbestlik Şubelerince hastanemize gönderilen kişilere AMATEM polikliniğinde hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında ilgili mevzuatlar doğrultusunda hizmet verilmektedir.

Toplum Ruh Sağlığı Hizmetleri (TRSM): Ağır ruhsal hastalığı olan hastaların, kendi yaşadıkları ortamda ve gerektiğinde gezici ekiplerle ev ziyareti yapılarak düzenli takip, tedavi ve rehabilitasyonlarının sağlanması,  kurumlar arası işbirliği ile birey bazında bakım planlarının oluşturulması, tedavi dışında barınma/ iş dahil olmak üzere ihtiyaçlarının yerinde giderilmesi ve hastaların topluma yeniden kazandırılması amacıyla hastanemize bağlı Kadıköy, Beylerbeyi, Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy hizmet binalarında hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında toplum ruh sağlığı hizmeti verilmektedir.
 


Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin