SBÜ Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ziyaretçilerin Uyması Gereken Kurallar
1. Hasta ziyaretleri ziyaret saatleri içerisinde yapılmalıdır.

2. Psikiyatri kapalı servislerdeki hasta ziyareti hastanın doktorunun iznine bağlı olarak yapılır.

3. Ziyaret saati dışında ısrarlı ve gereksiz ziyaret taleplerinde bulunulmamalıdır.

4. Klinik hekiminin izin vermediği özel durumlarda hasta ziyareti için ısrar edilmemelidir.

5. Hasta ziyaretleri esnasında kimlik kartı gösterilmesi ve ziyaretçilerin kimlik bilgilerinin ilgili deftere kayıtlarının yapılması zorunludur.

6. A-1, E-1, K-1 Psikiyatri kliniklerinde hasta ziyaretleri sırasında hastanın birinci derece yakınlarının görüşmesine izin verilir, diğer kişilerin görüşebilmesi için hastanın doktorunun yazılı onayı gerekmektedir. AMATEM kliniğinde hastanın yatışında belirlenen birinci derece yakını ve bağımlı olmayan iki yakını hasta ziyareti için kabul edilir

7. Hasta ziyaretleri için aynı anda 2 (iki) ziyaretçiye izin verilir, kalabalık ziyaretçi gruplarında ziyaret saati süresinde dönüşümlü olarak uygulama yapılır.

8. 12 yaşından küçüklerin hasta ziyaretlerine getirilmeleri çocuğun sağlığı açısından olumsuz etkiye yol açabilir bu nedenle çocuklar hasta ziyaretine getirilmemelidir.

9. Hastaların beslenmesini denetim altında tutabilmek ve hastaların hijyenini sağlamak amacıyla yiyecek- içecek getirilmesine izin verilmemektedir. Hastalara getirilebilecek armağan kitap, gazete, dergi vb. olabilir. Bununla ilgili olarak giriş kapısında kontrol yapılmaktadır. Kliniklere enfeksiyon riski nedeniyle çiçek kabul edilmemektedir.

10. Ziyaretler sırasında hastanın kendisine ve çevresine zarar vermesine neden olabilecek delici-kesici ve yanıcı maddeleri ve ilaçları hasta yanına verilmemeli, görevli personele teslim edilmelidir.

11. Hasta eşyalarının kaybolmaması ve diğer hasta eşyalarıyla karışmaması için getirdiğiniz çamaşırların görevli personel denetiminde değişimini sağlayıp kirli olanları aynı anda alınmalıdır.

12. Ziyaretler esnasında diğer hastalar rahatsız edilmemeli, gereksiz ve meraklı sorular sorulmamalı, hasta mahremiyetine saygı gösterilmelidir.

13. Ziyaret sırasında moral bozucu söz ve davranışlardan kaçınılmalıdır.

14. Hastane görevlileri dışında tanınmayan kimselerden yardım istenmemelidir.

15. Hasta ziyareti esaslarına uyulmasının kontrolü servis çalışanları ve hastane girişi kontrol hizmetleri görevlisi tarafından yapılmaktadır. Görevlilerin uyarı ve önerilerine dikkat edilmelidir.

16. 4207 sayılı yasa gereği hasta odalarında, koridorlarında, merdiven boşlukları tüm kapalı alanlar ve bahçede belirlenen alanlar dışında sigara içilmesi kesinlikle yasaktır. İçenler hakkında ilgili yasa gereği para cezası uygulanacaktır.

17. Ziyaret saati sonunda görevlilerin uyarılarını beklemeksizin çıkış kapılarına doğru gidilmelidir.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin